LÖDER Konuk Evi

Anasayfa > LÖDER Konuk Evi

BURSA  LÖDER  RAHİME  GAZİOĞLU  HASTA  KONUKEVİ

Son 6 yılda 20.000'den fazla

hasta ve hasta yakınını ağırladık

 

Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bilimdalı Bursa'da çocukluk çağı kanserlerini tedavi eden tek merkezdir. Merkezimiz tüm Güney Marmara bölgesine hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin sunulduğu hasta ve hasta yakınlarının sağlıklı ve güvenli bir ortamda barınmalarına olanak sağlayan Bursa Löder Rahime Gazioğlu Konukevimiz 12 Nisan 2011'de açılmıştır. 


Hasta Konukevimiz Nilüfer-Görükle'de; 18 odalı, yemek, dinlenme ve oyun alanları ile toplantı salonundan oluşan, hastalarımızın huzur ve güven içinde barındıkları özel bir komplekstir. Hasta Konukevi işletme protokolü hayırsever iş adamı Sayın Sabahattin Gazioğlu ve Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (LÖDER) arasında yapılmıştır.

Son 6 yılda 20.000'den fazla hasta ve hasta yakınını ağırlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Temel atma töreni 18 Haziran 2010 tarihinde gerçekleşen konukevi projesi ile; Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dallarında tedavi gören lösemili-kanserli veya kronik hastalığı olan çocuklar ile kanser tedavisi alan erişkin hastalara ve yakınlarına konaklayacak yer sağlanmıştır. 

 

 

 

Konukevimizin açılışı 12 Nisan 2011 tarihinde  bağışçımız Sabahattin Gazioğlu'nun bulunduğu protokolle, LÖDER ailesi ve davetlilerinin geniş katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 

BAĞIŞÇI SABAHATTİN GAZİOĞLU

KONUEVİ YAPIMINDA EMEĞİ GEÇENLER

 

 

 

LÖDER Konukevi'nin ilk döneminde (2011-2012) 2055 kişi konaklamıştır.

 

 

KONUKEVi'nin ilk dönem (2011-2012) FAALİYETLERİ

İlk iftar yemeği, Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık, Bursa milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, tüm dernek gönüllüleri, hasta vehasta yakınlarının katılımıyla gerçekleşti (Ağustos 2011).

İlk Konferans: Doç. Dr. Birol Baytan tarafından hasta ailelerine  "Çocukluk Çağı Lösemileri ve Tedavi Yöntemleri" konulu konferans verildi (Kasım 2011).

Uzm. Psikolog Arzu Kantarcıoğlu tarafından "Kanserli Çocuklarda Ailenin Stres ile Başedebilme Teknikleri"  konulu hasta ailelerine konferans verildi (Aralık 2011).

5 Mayıs Dünya Talasemi Günü, "Talasemi ve Talasemi sırasında gelişen komplikasyonalar"  konulu panel ve sosyal program ile kutlandı (2012).

1-7 Nisan kanser haftasında, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Genel Başkanı, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Onkoloji Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Tezer Kutluk "Küresel Kanser Kontrolü" konulu konferansta; Dünyadaki kanser istatistikleri hakkında gelinen son durum ve tedavi sürecinde başarı yüzdeleri hakkında bilgi verildi.

Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan konukevimizin  açılışının birinci yılı da bu etkinlik ile kutlandı.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney başta olmak üzere, Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık, Uludağ Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Tahsin Yakut, Ana Bilim Dalı Başkanları, Nilüfer Belediyesi Kuzey Bölge Sorumlusu Gonca Hüyüklü, çok sayıda doktor, hasta ve hasta yakınları ile LÖDER üyelerinin katıldığı konferans büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Fotoğraflar

LÖDER Konuk Evi
LÖDER Konuk Evi
LÖDER Konuk Evi
LÖDER Konuk Evi
LÖDER Konuk Evi
LÖDER Konuk Evi
LÖDER Konuk Evi